Sonnentor: Rakouská firma přináší do gastronomie bylinky a koření

Sonnentor

Představení firmy Sonnentor

Sonnentor je rakouská firma, která se specializuje na výrobu a prodej bylinek a koření. Firma byla založena v roce 1988 Johannesem Gutmannem ve vesničce Sprögnitz. Od svého vzniku se Sonnentor zaměřuje na pěstování a zpracování bylin a koření s důrazem na ekologický přístup a udržitelnost. Jejich produkty jsou vyrobeny bez použití chemických hnojiv či pesticidů a jsou certifikovány jako bio. Sonnentor nabízí široký sortiment bylinek a koření, včetně klasických druhů jako je máta, levandule nebo oregano, ale také unikátních směsí, které kombinují různé druhy bylin a koření pro specifické chuťové zážitky. Produkty Sonnentor jsou dostupné prostřednictvím různých prodejních kanálů, včetně jejich vlastních obchodů, e-shopu a distribuce do restaurací a obchodů po celém světě. V České republice lze produkty Sonnentor zakoupit jak online, tak i ve vybraných specializovaných obchodech s potravinami.

Historie a původ firmy

Firma Sonnentor byla založena v roce 1988 v rakouské vesnici Sprögnitz. Jejím zakladatelem je Johannes Gutmann, který se inspiroval svými cestami do Indie a Turecka a jejich bohatou tradicí používání bylinek a koření. Původně začal s malým obchodem s bylinkami na trhu ve Vídni, ale postupem času se firma rozrostla do dnešní podoby. Sonnentor se specializuje na pěstování, zpracování a prodej ekologicky šetrných bylinek a koření. Dnes je firma jedním z předních světových dodavatelů těchto produktů a její sortiment obsahuje více než 900 různých druhů bylinek a koření.

Sortiment bylinek a koření

Sortiment bylinek a koření Sonnentor je široký a zahrnuje různé druhy bylin a koření, které jsou pěstovány v ekologických podmínkách. Mezi nejoblíbenější produkty patří například máta peprná, levandule, šalvěj, tymián, rozmarýn nebo oregano. Firma se také specializuje na směsi bylin a koření pro různé účely, jako jsou čaje, káva, masové marinády nebo sladkosti. Sortiment je bohatý na přírodní aroma a chutě a je vhodný pro různé kulinářské experimenty.

Ekologický přístup a certifikace

Sonnentor se pyšní svým ekologickým přístupem a certifikacemi. Firma je držitelem certifikace EU-Bio, která zaručuje, že veškeré produkty jsou vyráběny podle přísných ekologických standardů. Sonnentor také spolupracuje s místními farmáři a dodavateli, kteří se řídí stejnými principy udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Díky tomu je zajištěna stoprocentní čerstvost a kvalita bylinek a koření od Sonnentoru.

Prodejní kanály a dostupnost v České republice

Sonnentor je rakouská firma, která se specializuje na výrobu a prodej bylinek a koření. Jejich produkty jsou dostupné v České republice prostřednictvím různých prodejních kanálů. Sonnentor provozuje vlastní obchody s bylinkami a kořením, které se nacházejí ve velkých městech, jako je Praha, Brno nebo Ostrava. Dále jsou jejich produkty dostupné také v některých supermarketech a bio obchodech po celé zemi. Firma také nabízí možnost nákupu přes svůj internetový obchod, kde si zákazníci mohou vybrat z širokého sortimentu bylinek a koření. Díky těmto různým prodejním kanálům je dostupnost produktů Sonnentor ve České republice velmi dobrá a zákazníci mají možnost si zakoupit tyto kvalitní produkty snadno a pohodlně.

Použití bylinek a koření Sonnentor v gastronomii

Sonnentor se specializuje na výrobu a prodej bylinek a koření, které jsou široce využívány v gastronomii. Jejich produkty jsou oblíbené mezi profesionálními kuchaři i domácími kuchaři díky své vysoké kvalitě a čerstvosti. Bylinky a koření Sonnentor dodávají jídlu nejen skvělou chuť, ale také přispívají ke zdraví a blahobytu. Jsou perfektním doplňkem do omáček, polévek, salátů, marinád nebo dezertů. Díky širokému sortimentu je možné vybrat si přesně ty ingredience, které odpovídají konkrétním potravinám či receptům. Použitím bylinek a koření Sonnentor může každý kuchař obohatit svá jídla o jedinečné aroma a chuťový zážitek.

Recepty s produkty Sonnentor

Sonnentor nabízí širokou škálu bylinek a koření, které lze využít při přípravě různých pokrmů. Například s jejich bio bazalkou můžete připravit osvěžující pesto nebo ji použít jako dochucovadlo do salátů. Pro milovníky sladkých dezertů je ideální kombinace jejich vanilkového cukru s kakaem, která dodá každému dortu neodolatelnou chuť. Kromě toho mohou být jejich bylinky a koření také součástí marinád, omáček či nádivky do pečených jídel. Sonnentor tak nabízí možnosti obohatit chuťový zážitek z vašich oblíbených receptů.

Zákaznické recenze a reference

Zákaznické recenze a reference jsou důležitým ukazatelem kvality produktů firmy Sonnentor. Zákazníci si všímají nejen chutě a vůně bylinek a koření, ale také jejich účinku na zdraví. Mnoho lidí se vyjadřuje pozitivně k přírodním ingrediencím bez chemických přísad, které Sonnentor nabízí. Na různých online platformách lze nalézt množství spokojených zákazníků, kteří oceňují autenticitu a kvalitu produktů od této rakouské firmy. Zákaznické recenze jsou tedy silným argumentem pro vyzkoušení bylinek a koření od Sonnentoru.

Spolupráce s českými restauracemi a kuchaři

Sonnentor spolupracuje s mnoha českými restauracemi a kuchaři, kteří ocení vysokou kvalitu bylinek a koření. Mezi spolupracujícími partnery najdeme renomovaná zařízení jako je La Degustation Bohême Bourgeoise, Field nebo Sansho. Kuchaři využívají produkty Sonnentor při přípravě pokrmů, které díky nim získávají jedinečnou chuťovou paletu. Spolupráce s českými restauracemi a kuchaři je pro Sonnentor důležitá a pomáhá rozšiřovat povědomí o výjimečnosti jejich produktů na českém trhu.

Závěrem lze konstatovat, že firma Sonnentor je skutečným odborníkem na bylinky a koření. Jejich sortiment nabízí širokou škálu produktů, které jsou vyrobeny s ohledem na ekologii a kvalitu surovin. Díky certifikacím můžeme mít jistotu, že se jedná o produkty zaručeně bez chemických přísad.

Prodejní kanály Sonnentor jsou rozšířené po celé České republice a produkty jsou dostupné jak v kamenných prodejnách, tak i online. V gastronomii se bylinky a koření Sonnentor stávají oblíbenými ingrediencemi, které dodávají jídlu nejenom vynikající chuť, ale také zdravotní benefity.

Pokud hledáte inspiraci pro vaření s produkty Sonnentor, můžete využít jejich webové stránky, kde najdete různé recepty. Zákaznické recenze a reference potvrzují kvalitu produktů a spokojenost zákazníků.

Firma Sonnentor spolupracuje také s českými restauracemi a kuchaři, kteří ocení vysokou kvalitu produktů a možnost použití unikátních bylin a koření ve svých pokrmech.

Pokud hledáte kvalitní bylinky a koření, které jsou ekologicky vyrobené a mají certifikaci, pak je firma Sonnentor tím správným výběrem. Doporučujeme vyzkoušet jejich produkty a objevit nové dimenze chutí ve vaší kuchyni.

Publikováno: 01. 02. 2024

Kategorie: gastronomie

Autor: Jáchym Novotný

Tagy: sonnentor | rakouská firma vyrábějící bylinky a koření